Esenyurt’ta pes dedirten hırsızlık: Yakalandılar, kavga çıkardılar!

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde gerçekleşen olay, 6 Ağustos Cumartesi günü Mehterçeşme Mahallesi’nde bulunan bir züccaciyede yaşandı.

Biri bayan 3 kuşkulu, kamyonetle geldikleri iş yerinin, dışarıda bulunan döşeklerini araca yüklemeye başladı. Komşu iş yerinin sahipleri, kendi malları üzere yükleme yapan şüphelileri görünce dışarı çıkıp, ne yaptıklarını sordu. Bu sırada kamyon kasasındaki malları gören iş yeri sahipleri, hırsızlara mahzur olmak istedi.

İŞ YERİ SAHİBİ ŞİKAYETÇİ OLMADI!

Hırsızlık şüphelileri ile mal sahibi ortasında tartışma çıktı. Mal sahibinin üzerine yürüyen şüpheliler, kamyona binip gitmek istedi. Etraftakilerin de yardımıyla çalınan eserleri geri alan mal sahibi, şüphelilerin gitmesine müsaade verdi. İş yeri sahibinin şikayetçi olmadığı öğrenilirken, yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“MALLARI PATIR PATIR İÇERİYE ATMAYA BAŞLADI”

Hırsızlığı fark edip müdahale eden İbrahim Yıldırım, “Kamyonetle buraya geldiler. Kasa tarafını buraya gerçek çevirdi. İçeride de bir tane çocuk var. Çocuk malları patır patır içeriye atmaya başladı. Ben de görünce müdahale ettim. Malları ellerinden aldık. Bu birinci sefer değil, daima oluyor” sözlerini kullandı.

“6 YILDIR ESNAFIM ARACIMI HİÇBİR VAKİT YANAŞTIRIP, BU TÜRLÜ MAL YÜKLEMEDİM”

Hırsızlık teşebbüsünün olduğu iş yerinin sahibi Mahmut Gürbüz, “Esenyurt’ta 3-4 mağazamız var. Daima hırsızlarla karşı karşıyayız. Yakaladığımız takdirde can güvenliğimiz ile tehdit ediliyoruz. Bıçak çekiyorlar. Ben burada 6 yıldır esnafım, aracımı hiçbir vakit bu türlü yanaştırıp, bu türlü mal yüklemedim. Adamlar gönül rahatlığı ile mallarımı yüklemeye başlamışlar. Yakaladığımız vakit da benim elemanlarıma bıçak ve sopa gösteriyorlar. O gün çalışanımız yakalamamış olsa, bütün mallarımızı götürürlerdi” dedi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir