Van’da yeni yıl coşkusu

Van‘da yeni yıl coşkusu

VAN – Yeni yıl tüm Türkiye’de olduğu üzere Van‘da da coşkuyla kutlandı.

Van‘da yeni yıl farklı yerlerde coşkuyla kutlandı. Kimi vatandaş yeni yıla kafelerde girerken, kimi vatandaş ise 5 yıldızlı otelleri tercih etti. Kentin otellerinde düzenlenen yılbaşı gecesi programında seslendirilen türkülerle kimi vakit hisli anlar yaşayan vatandaşlar, hareketli müziklerde ise göbek atıp, halay çekti.

DoubleTree By Hilton Van Hotel Genel Müdürü İrem Tinli Angün, düzenlenen yılbaşı programında vatandaşların ağır ilgi gösterdiğini belirterek, “2022 yılına acısıyla, tatlısıyla veda ediyoruz. Çok hoş bir yıl geçirdiğimizi düşünüyoruz. 2023 yılını öncelikle Van halkının ve tüm milletimizin sıhhat, huzur ve memnunluk içerisinde karşılaması ve devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Elite World Van Hotel Genel Müdürü Oktay Aksoy ise yeni yıl nedeniyle düsenlenen programda hem Türk hem de İranlı konukları ağırladıklarına vurgu yaparak, “Savaşların hiç olmadığı, çocukların daima güldüğü, yüzümüzden tebessümün eksilmediği, sevdiklerimizin daima yanımızda olduğu hoş, sağlıklı birçok keyifli yıllar diliyorum” sözlerini kullandı

Yeni yıl kutlamalarında gönüllerince eğlenen vatandaşlar da yeni yılın herkese sıhhat, memnunluk ve huzur getirmesi dileklerinde bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Atilla İdiz – Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir