Tunç Soyer: Acımız çok büyük, terör örgütlerinin hepsine lanet ediyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İstanbul’daki terör saldırısını kınayarak, “İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri yekvücut. Terör örgütlerinin hepsine lanet ediyoruz” dedi.

“Terör saldırısı hepimizi derinden yaraladı. 6 vatandaşımız vefat etti, 81 vatandaşımız yaralandı. Her birinin ocağına ateş düşüyor. Acımız çok büyük. İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri yekvücut. v. Vatandaşlarımızın ailelerine baş sıhhati diliyoruz. Yaralılarımızın da bir an evvel taburcu olmalarını diliyoruz.”

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Küme Başkanvekili Murat Aydın ise “Hepimizi üzen, derinden sarsan bir terör hücumuyla karşı karşıya kaldık. Dünyanın her yerinde kendi hareketlerini, niyetlerini silahla, terörle tabir etmeye çalışan her silahlı küme, sonunda mağlup olacaktır. Terör, çıkmaz bir yoldur. Terörle elde edilebilecek hiçbir hak, varılabilecek hiçbir yol yoktur. Saf sivillere yönelik bu alçakça saldırıyı şiddetle, nefretle kınıyoruz. Dileriz bu son olur” dedi.  

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeterli Parti Küme Başkanvekili Kemal Sevinç, AK Parti Küme Başkanvekili Özgür Hızal ile MHP Küme Başkanvekili Selahattin Şahin de terör saldırısını lanetleyerek bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu. (ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir