Rum Kesimi’nde cami provokasyonu

LARNAKA’DAKİ ULU CAMİİ’YE MOLOTOF KOKTEYLLİ SALDIRI

Rum Kesimi’nde Türk ve Müslümanlara yönelik provokasyonlarına bir yenisi ekledi. Rum yönetiminin Larnaka kentindeki Ulu Cami, molotof kokteylli saldırıya uğradı.

SALDIRIYA DAİR 1 KİŞİ TUTUKLANDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Din İşleri Başkanlığı, saldırıda yaralanma ya da can kaybının yaşanmadığını duyurdu. Rum polisi tarafından yürütülen soruşturma sonucu yakalanan 1 kişi ise tutuklandı.

TATAR: TESADÜF OLAMAZ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, son dönemde çok sayıda camiye benzer saldırılar düzenlendiğini belirterek tepki gösterdi. “Failler bir türlü yakalanmıyor. Rum vandalizminin bir örneği daha, şiddetle kınıyorum” dedi. Saldırıların artmasının tesadüf olamayacağına işaret etti.

DIŞİŞLERİ: ŞİDDETLİ ŞEKİLDE KINIYORUZ

Cami saldırısına ilişkin bir tepki de Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “İslam karşıtlığının son örneklerinden birisi olan bu ve benzeri eylemler sadece Müslümanları hedef almamakta, aynı zamanda insanlığın ortak değerlerini tehdit etmekte. Bazı çevrelerin barış içinde bir arada yaşama anlayışından ne kadar uzak olduğunu göstermektedir” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir