İzmir’deki çifte cinayette yeni gelişme! Bacanak ve oğlu tutuklandı

Olay, 12 Ağustos’ta saat 22.00 sıralarında Menderes Mahallesi 1151 Sokak’ta meydana geldi. Teze nazaran, ortalarında hasımlık bulunan S.A.G. ile bacanağı Remzi Vatansever, yan yana olan meskenlerinin ortasına duvar ördü. Remzi Vatansever’in tuğlalardan birini çekmesi ile örülen duvarın bir kısmı yıkıldı.

İkili, ortasında çıkan tartışma hengameye dönüştü. Hengame sırasında S.A.G., Remzi Vatansever’i bıçakla yaraladı. Vatansever kanlar içerisinde yere yığılırken, eşi Fikriye ile oğlu Şaban Vatansever yardımına koştu. Bu sırada konutuna giden S.A.G., pompalı tüfeğini alıp, tekrar olay yerine döndü. S.A.G., tüfeğini Fikriye ile oğluna doğrultup, peş peşe ateşledi. İhbarla olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Sıhhat gruplar, Fikriye ile Şaban Vatansever’in öldüğünü belirledi. Remzi Vatansever ise ambulansla Sıhhat Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Vatansever’in hastanedeki tedavisinin sürdüğü belirtildi.

HUSUMET NEDENİ KONUT

S.A.G., olayın akabinde konutuna geçip, gelen polislere tüfeğini verdikten sonra teslim oldu. Takımlar, daha sonra olayla teması olduğu belirlenen S.A.G.’nın oğlu B.G.’yi de gözaltına aldı. Emniyetteki süreçlerin akabinde şüpheliler, adliyeye sevk edildi. B.G.’nin savcılık tabirinde, suçlamaları kabul etmediği belirtildi. S.A.G. ise tabirinde, Remzi Vatansever ile ortalarında daha evvelden olayın yaşandığı konutun tapusu ile ilgili sorun yaşadıklarını, paylaşım nedeniyle tartıştıklarını belirtti. Süreçlerin akabinde B.G. ve S.A.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu ortada Fikriye ve oğlu Şaban Vatansever’in cenazeleri, dün Koşukavaklı Hacı Abdullah Camii’nde kılınan namazın akabinde Yeni Görece Mezarlığı’nda defnedildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir