Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs mesajı! Hem babasından hem kendinden örnek verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle toplumsal medya hesabı üzerinden bildiri yayımladı.

“GENÇLİK YILLARINDA İETT’DE ÇALIŞMIŞ BİR KARDEŞİNİZİM”

Paylaşımında personellere hitap eden Erdoğan, şu sözleri kullandı: “Sevgili emekçi kardeşlerim; Geçimini kaptanlık yaparak sağlayan emektar bir babanın evladıyım. Gençlik yıllarında İETT’de personel olarak çalışmış, ter dökmüş bir kardeşinizim. Emeğin, alın terinin, arkadaşlarla bir sıcak somunu paylaşmanın memnunluğunu çok uygun bilirim. Ülkemize siyaset yoluyla hizmet etme uğraşımızda bu köklerimizi ve nereden geldiğimizi asla unutmadık. Hep sizlerin hakkını teslim etmeye çalıştık.

“NE YAPTIYSAK BİRLİKTE BAŞARDIK”

Yıllarca istismar materyali yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada emekçi bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal haklar, fiyatlarla birlikte personel sıhhati ve güvenliğinde çok kıymetli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden taban fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Minimum fiyatı ve başka ücretlilerin taban fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak bir arada yaptık, bir arada başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik.

“14 MAYIS’TA SİZLERİN DAYANAĞINA GÜVENİYORUM”

İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da yeniden sizlerle bir arada inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz personel kardeşlerimin dayanağına güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü canıgönülden tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir