Cumhurbaşkanı Erdoğan: “14 Mayıs’ta siz işçi kardeşlerimin desteğine güveniyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ne yaptıysak birlikte yaptık, birlikte başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin takviyesine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü canıgönülden tebrik ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle toplumsal medya hesabından bildiri yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bildirisinde şu sözlere yer verdi:

“Sevgili personel kardeşlerim, geçimini kaptanlık yaparak sağlayan emektar bir babanın evladıyım. Gençlik yıllarında İETT’de personel olarak çalışmış, ter dökmüş bir kardeşinizim. Emeğin, alın terinin, arkadaşlarla bir sıcak somunu paylaşmanın memnunluğunu çok uygun bilirim. Ülkemize siyaset yoluyla hizmet etme çabamızda bu köklerimizi ve nereden geldiğimizi asla unutmadık. Hep sizlerin hakkını teslim etmeye çalıştık. Yıllarca istismar materyali yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada emekçi bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal haklar, fiyatlarla bir arada emekçi sıhhati ve güvenliğinde çok değerli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden taban fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Minimum fiyatı ve başka ücretlilerin taban fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak bir arada yaptık, bir arada başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da tekrar sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin dayanağına güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü canıgönülden tebrik ediyorum.” – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir