Çukurova 12 maç sonra üzüldü

Lider Çukurova için gayret pek de istediği üzere başlamadı. Bunun en büyük nedeni Jones’un ayrılığının akabinde Sopron maçında sakatlanan Hayes’ten de yararlanamamasıydı. Bu kayıpların akabinde konuk takımda artık tüm gözler MVP ödüllü yıldız Gray’deydi. Bonner da birinci çeyreğin yarısında yedek oturunca Çukurova üretken kimliğini ortaya çıkaramadı. Rakip Botaş ise birinci 10 dakikada 5’te 4 üçlük atınca Çukurova birinci dönemi 28-15 geride bitirdi.

İkinci çeyrekte Çukurova toparlandı. Bilhassa yerli katkısı kıymetliydi ve Sinem ile Gökşen bu yükü çekmeye başladı. Konuk grubun yeni transferi Cansu da birinci defa bu maçta forma giyerken, skorer özelliğinin yanında savunmasını da toparlayan ve rakibine yalnızca 10 sayı bahtı tanıyan Çukurova soyunma odasına 38-31 geride girse de farkı tek hanelere indirdi.

Pota altında Elizabeth Williams’tan istediği skor ve ribaunt katkısını alan Çukurova, son 10 dakikaya yalnızca 50-47’lik skorla yalnızca üç sayı geride girdi. Dördüncü çeyrekte Çukurova’nın skorer isimleri susunca Botaş maçı 66-56 kazandı. Çukurova Mersin Yenişehir Belediye bu sonuca karşın liderliği bırakmadı.

BOTAŞ: Hatice Pelin 10, Sevgi 18, Sehernaz 4, Macaulay 16, Mc Call 16, Meltem 2, Ayşegül, Mae Doyle
Çukurova MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE: Asena 3, Gökşen 6, Elizabeth 13, Gray 20, Holingsvorth 6, Gamze, Özge, Cansu 2, Sinem 2, Bonner 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir