EPDK, dağıtım şirketlerine kayıp enerji ve aydınlatma satış tarifesini sabit tuttu

Enerji Piyasası Düzenleme Şurası’nın (EPDK), Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) tarafından uygulanacak faal elektrik gücü toptan satış tarifesindeki yeni sayılar yayınlandı.

EPDK’nın yayınlanan kararına nazaran dağıtım şirketlerine kayıp güç kapsamında yapılan satışlar ve dağıtım şirketlerine genel aydınlatma kapsamında yapılan satışlarda uygulanan tarifede bu ay değişiklik yapmadı.

Görevli Tedarik Şirketlerine (GTŞ) yapılan satışlarda ise etkin güç toptan satış tarifesi ise 31,8592 kuruş/kWh olarak uygulanarak, yüzde 245 oranında artırıldı.

EÜAŞ misyonlu tedarik şirketlerine yapılan elektrik satışı tarifesi 110,0321 kuruş oldu

EPDK, Elektrik Üretim AŞ’nin (EÜAŞ) vazifeli tedarik şirketlerine yapılan elektrik satışlarına yönelik tarifesini bugünden geçerli olmak üzere kilowatt saat, (kWh) başına 110,0321 kuruş olarak belirledi.

EPDK, dağıtım şirketlerine kayıp güç ve aydınlatma satış tarifesini sabit tuttu

Reuters’in haberine nazaran, bu kapsamda dağıtım şirketlerine kayıp güç kapsamında yapılan satışlarda tarife temmuz ayında olduğu üzere kWh başına 31,8592 kuruş, dağıtım şirketlerine genel aydınlatma kapsamında yapılan satışlar için düzenlenen tarife de kWh başına 256 kuruş olarak uygulanmaya devam edecek.

KWh başına şimdiki tarife

EÜAŞ’ın misyonlu tedarik şirketlerine yönelik tarifesi: 110,0321 kuruş

Dağıtım şirketlerine kayıp güç kapsamında yapılan satışlarda: 31,8592 kuruş

Dağıtım şirketlerine genel aydınlatma kapsamında yapılan satışlarda:  256 kuruş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir