Biden’dan 2024 seçimlerine yeşil ışık

Amerikan Başkanı Joe Biden, bir sonraki seçimde de boy göstereceğini açıkladı. Biden, Amerikan ABC kanalına verdiği röportajda konuştu. Yeniden aday olmayı düşünüp düşünmediğine ilişkin soruya Biden, “Ben kadere son derece saygı duyan bir insanım. Kader benim hayatımda birçok kez tecelli etti. Şimdi olduğu gibi o zaman da sağlığım iyi olursa yeniden olurum” yanıtını verdi.

Amerikan Başkanı Biden, selefi Trump ile tekrar yarışmak isteyip istemediği sorusunu da cevapladı. “Neden aday olursa Trump’a karşı yarışmayayım ki? Bu yarışın beklentisini artırır” dedi.

Biden Trump ile yeniden yarışmaya yeşil ışık yakarken, röportaj öncesi Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada ise ilk kez selefini öven ifadeler kullandı. “ABD, önceki yönetim ve bilim camiamız sayesinde aşıya ilk ulaşan ülkelerden biri oldu. Benim yönetimim ve Amerikalıların sıkı çalışması sayesinde de aşı yaptırma konusunda dünyanın önde gelenlerinden biri haline geldik. Daha geçen gün eski Başkan Trump güçlendirici aşısını yaptırdığını duyurdu. Onunla hemfikir olduğumuz birkaç şeyden biri olabilir” diye konuştu.

45. Amerikan Başkanı Trump ise halefine “Minnettarım. Bu sözleri duyduğuma şaşırdım. Bence bu müthiş bir şeydi. Pek çok insanı mutlu ettiğini düşünüyorum. Biden çok iyi yaptı. Bu ülkede bir iyileşme süreci olmalı ve söz konusu açıklamalar çok işe yarayacak” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir