Belediyenin tüm imkanları Erdoğan için kullanılıyor

CHP’li Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yarınki Mardin mitingi öncesinde, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin itfaiye araçlarının mitinge davet eden afişlerin asılması için kullanıldığını açıkladı. İtfaiye araçlarının afiş ve bayrak asarken çekilmiş fotoğraflarını, toplumsal medya hesabında paylaşan Tanal, “Erdoğan’ın mitingi için devletin, belediyelerin tüm imkanları kullanılıyor. Milletin parasına yazık, günah” dedi.

“Mardin’de de kayyum imkanlarına karşın AKP sandıkta tokadı yiyecektir” diyen Tanal, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Mardin’de yapacağı seçim mitingi için devletin, belediyelerin tüm imkanları kullanılıyor. Kayyum idaresindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin itfaiye araçları, AKP’nin seçim afişlerini asarken görüntülendi. Mardin’in sokak ve caddeleri de adım başı Erdoğan mitingi duyurusuyla donatıldı. Milletin parasına yazık günah! İBB Liderimiz Ekrem İmamoğlu’na yönelik siyasi operasyonun gayesi da muhakkak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atayarak, seçim sürecinde İBB kaynaklarından yararlanmayı planlıyorlar. Fakat gayelerine ulaşamayacaklar! Halk, kayyum yoluyla iradesini hiçe sayanlara seçimde gereken dersi verecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir