Banka müdürünü 2 saat rehin alan şüpheli tutuklandı!

Olay, 12 Ağustos’da saat 15.30 sıralarında Kepez ilçesinde Mısır Çarşısı’ndaki bir bankanın şubesinde meydana geldi. Bankaya gelen Mehmet Reşit Demir, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip, tabancasını aldı. Demir, akabinde şube müdürünü rehin alarak, içeridekileri bankanın giriş kısmına yanlışsız çıkardı. Olay yerine ihbarla çok sayıda polis grubu yönlendirildi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, etraf güvenliğini aldı, şubenin önündeki yolu trafiğe kapattı.

POLİSLER İKNA ETTİ, 2 SAAT SONRA TESLİM OLDU

Şube müdürünü rehin alan Demir ile görüşen müzakereci polisler, silahı bırakıp teslim olmasını istedi. Anne Hatice Demir de oğlunu ikna etmesi için banka şubesine getirildi. Demir, polis takımlarının 2 saatlik eforlarının akabinde ikna oldu. Bankada misyonlu çalışanın de dışarı çıkması ile içeri giren polisler, Demir’i gözaltına aldı.

‘BÖYLE OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORDUM’

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde tabiri alınan Mehmet Reşit Demir’in, Antalya’da sebze- meyve ticareti ile uğraştığı, işleri makus gidince borca girdiği ortaya çıktı. Piyasaya yüklü ölçüde borcu olduğunu söyleyen Demir, “Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankanın şubesine gidip, hesabıma 2 milyon lira havale ettirmek istedim. Bir anda her şey denetimden çıktı. Bu türlü olacağını düşünmüyordum” dedi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Demir, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir