Ünlü mimara şok! 2 gün boyunca konuşup bütün parasını aldılar

İç mimar Profesör Doktor Nurten Unansal tele dolandırıcıların yeni kurbanı oldu. Olay 24 Şubat günü meydana geldi. Nurten Unansal ikametinde oturduğu sırada kendisini Ulusal İstihbarat Teşkilatı Resmi Evraktan Sahtecilik Araştırma Belge Amiri Volkan Eroğlu olarak tanıtan bir kişi aradı.

Telefondaki kişi ünlü mimarın bilgilerinin kullandırılarak dolandırıcılık yapıldığı yapıldığını tespit edildiği ve Çeşme’de konut satın alındığını bu konuta operasyon yapılacağını söyledi.

MİT VE SAVCI PALAVRASIYLA HESABINDAKİ PARAYI ÖĞRENDİLER

Sabah’ta yer alan habere nazaran, dolandırıcılar 83 yaşındaki mimara kimlik bilgilerini kullanan iki kişinin yakalandığını operasyonun devam ettiğini belirterek bankada ne kadar parası olduğunu sordular. Ünlü mimar banka hesaplarındaki paralarını söylemek istemeyince telefondaki kişi yanında savcı olduğunu belirterek telefonu diğerine uzattı.

Bu sefer savcı olarak kendisini tanıtan kişi agresif haller sergileyerek profesörün operasyonu mahvedeceğini hesabındaki paraları söylemesini istedi.

‘BANKADAN PARANI ÇEK KONUTA GÖTÜR’

Profesör Nurten Unansal telaşa kapılınca hesabında 173 bin lira olduğunu söyledi. Bu kere dolandırıcılar profesörün hesabıyla ilgilenen iki banka çalışanının ismini söyleyerek bu bireylerinde aleyhinde çalıştığını söyledi. Durumdan şüphelenen mimara parasını çekip konutuna getirmesi istendi. Denileni yapan profesör bankaya gittiğinde yeterli para olmadığı gerekçesiyle tekrar konutuna döndü.

PARAYI ALIP KAYIPLARA KARIŞTIRLAR

Ertesi gün yeniden arayan dolandırıcılar profesörün parayı çekmesini istedi. Nurten Unansal bankadan parayı çekti. Bu sırada telefonu kapatmayan dolandırıcılar genç bir şahısın yanına gelerek parayı alacağını söyledi. Unansal’ın yanına gelen genç adam parayı alıp uzaklaştı. Telefondaki dolandırıcılar ise profesörü tekrar arayacaklarını söyleyip kapattı.

Günlerce bekleyen ünlü mimar kimsenin kendisini aramadığını görünce internetten yaptığı araştırmada kendisini arayanların dolandırıcı olduğunu öğrendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek dolandırıldığını söyleyen Nurten Unansal kendisini dolandıranlar hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir