Trump’tan yeniden adaylık sinyali

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump, siyasete geri dönüp 3 yıl sonraki seçimlerde yeniden aday olacak mı? Trump bu soruya olumlu yanıt verdi. “Eğer ülkeyi seviyorsanız, başka seçeneğiniz yok. Bu bir soru değil. Bu mükemmel ve güzel bir hayat. Ancak siyasette olmayı da çok seviyorum. Çünkü insanlara yardım ediyorum. Bu nedenle yapıyorum bunu. Bence siz de ileride mutlu olacaksınız. Çünkü bu sizin bir sonraki sorunuz olacak” dedi.

Donald Trump, aşırı sağcı İngiliz Kanalı GB News’e verdiği röportajda, 6 Ocak’taki kanlı kongre baskınının bir ayaklanma değil, protesto olduğunu da savundu. “Aslında ben bunu geri çevirdim. Bir ayaklanma varsa 3 Kasım’da seçim günü gerçekleşti ve öncesi ve sonrasında oldu. Bana göre ayaklanma buydu ve 6 Ocak bir protestoydu” diye konuştu.

“Ne yazık ki bazı kötü şeyler oldu” diyen eski Amerikan Başkanı, Kongre baskınında güvenlik talebinin Temsilciler Meclisinin Demokrat Partili Başkanı Nancy Pelosi tarafından geri çevrildiğini iddia etti. “10 bin ulusal muhafızın, hatta ordunun görevlendirilmesini istedim. Çünkü kalabalığın çok büyük olacağını biliyordum. Çünkü seçime hile karıştırılması üzerine oluşan öfkeden haberdardım ve bunu herkesten daha iyi anladım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir