‘Sesli Adımlar’ engelleri aşıyor

Türk Telekom, Atatürk Kültür Merkezi’nde Sesli Adımlar isimli uygulamasını kullanıma sundu. Taşınabilir aygıtlara yüklenebilen fiyatsız uygulama “Sesli Adımlar” ile görme ve işitme engelli sanatseverler, AKM’nin kapalı ve açık alanlarında uygulamanın yönlendirmesiyle manileri aşan bir tecrübe yaşayacak. Türkçe ve İngilizce fiyatsız hizmet veren Sesli Adımlar, AKM’nin ana ve alt girişiyle otopark dahil tüm girişlerden itibaren sinema, kütüphane, stant salonu, restoran ve kafelerin yanı sıra opera salonunda dış ve iç kapılardan, acil çıkışlara kadar sesli ve kolay ikonlarla yönlendirme sağlıyor.

TÜM OPERATÖRLERDEN ÜCRETSİZ

Uygulama, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde de görme ve işitme engelli ziyaretçilere yönlendirme imkanı tanıyor. Operatörden bağımsız olarak akıllı telefonlarda fiyatsız kullanılabiliyor. Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, uygulamanın AKM’nin tüm girişlerine, sinema, kütüphane, stant salonu, restoranlara, kafelere ve Türk Telekom Opera Salonu’na sesli yönlendirme sağladığını belirterek, uygulamanın tüm operatörlerden, fiyatsız olarak indirilebileceğini söyledi.

AKM’de “Sesli Adımlar” uygulamasını deneyimleyen görme engelli kullanıcı Ali Öztürk “Atatürk Kültür Merkezi’ni görme ve işitme engelli birinin, kimsenin yardımı olmadan ziyaret edebilmesi çok manalı. Uygulama, kültür merkezinin iç ve dış yerlerinde dilediğimiz üzere hareket edebilmemize imkan sağlıyor.”

Türk Telekom, 3 aralık Dünya Engelliler Gününde AKM’de çok manalı konser, sanat atölyeleri ve etkinliklere konut sahipliği yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir