Öğretmenden 5 yıl boyunca 10 çocuğa sistematik cinsel taciz

Savcılar, Irvine’li Bahram Hojreh‘in çocukları taciz ettiğini ve “göğüslerine dokunduğunu ve mayolarının üstünden ve altından cinsel organlarına dokunduğunu” söyledi. Hojreh, 2012-2017 yılları ortasında, 13 ila 17 yaş aralığındaki 10 çocuğa cinsel tacizde bulundu. Koçun sözkonusu tacizleri, ebeveynlerin çocuklarını izleme imkanına sahip olduğu bir alanda gerçekleştirdiği öğrenildi.

2017 yılında birbirlerine yaşadıklarını anlatmaya başlayan genç kızların, yaklaşık bir yıl sonra ailelerine mevzuyu açma yüreğini gösterdikleri, olayı öğrenen ebeveynlerin ise çabucak polise şikayette bulunduğu aktarıldı.

Orange County Bölge Savcısı Todd Spitzer, “Bu kurbanların her biri ve çocuklarının atletik hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapan ve bunun yerine acı gerçeği, kızlarının gözlerinin önünde tacize uğradığını ve onları korumak için yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını öğrenmek zorunda kalan ebeveynleri için kalbim acıyor. Neyse ki bu cesaretli kızlar, yaşadıkları istismar hakkında konuşma yüreğini gösterdi ve öteki kızların da tacize uğramasını engelledi” dedi.

Özrü kabahatinden büyük

Beş hafta süren duruşmanın akabinde dün heyet, 46 yaşındaki Hojreh’i cinsel taciz ve bir çocuğa karşı sergilenen müstehcen davranışlar da dahil olmak üzere 22 vukuattan hatalı buldu.

Hojreh kendi savunmasında tezleri reddetti. Gözden düşen eski koç, eski atletlerinin kendisine karşı yapılan bir “komplo”nun modülü olduğunu söyledi. Yetkililer, gözden düşmüş antrenörün verdiği tabirde genç kızlara yaptıklarının “onları yarışa hazırlamak için gerekli olduğunu” söylediğini belirtti. Orange County Register’a nazaran savunma avukatı John Barnett, genç kızları palavra söylemekle suçladı.

Dava sırasında kefaletle özgür bırakılan Hojreh, dünkü kararın akabinde gözaltına alındı. Hojreh, 12 Ocak’ta karar giyene kadar kefaletsiz olarak nezaret altında tutulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir