O Kız’da Ozan ve Sitare’den ters köşe! ‘Aşk oyunu gerçek mi olacak?’

Bahar GENCER/ Milliyet.com.tr
Başrollerini Erkan Petekkaya (Kadir), Sezin Akbaşoğulları (Sitare), Cengiz Orhonlu (Ozan), Lisanın Döğer’in (Zeynep) paylaştığı ‘O Kız’ dizisi, 28 Eylül Çarşamba akşamı ikinci kısmıyla Kanal D’de ekranlara geldi.

Senaryosunu Sırma Yanık’ın kaleme aldığı, direktör koltuğunda Hasret Günhan’ın oturduğu ve takımında Macit Koper (İsmail), Asiye Dinçsoy (Türkan), Orhan Kılıç (Fevzi), Ayten Uncuoğlu (Fatma), Münire Apaydın (Nimet), Ilgın Çakır (Mine), Melih Selçuk (Salih), Ece Efe(İpek), Göktuğ Yıldırım (Mustafa), Cem Kurtoğlu (Arkın), Deniz Bakacak (Seda), Mustafa Konak (Yusuf), Irmak Gökdemir (Esma), Zeynep Sönmez (Seher) üzere isimlerin yer aldığı diziye Ozan’ı ve ajansını kurtarmak isteyen Sitare’nin Zeynep üzerinden yaptığı planlar damga vurdu.

‘O Kız’ dizisinin ikinci kısmında; Sitare’nin yayınlattığı blurlu manzaraların “Yarı çıplak bir biçimde Ozan Mert’in kapısına dayanan hayranı ünlü fenomene sıkıntı anlar yaşattı” notuyla paylaşıldı. Bunu öğrenen Zeynep’in başından aşağıya kaynar sular döküldü. Bu sırada kardeşine gelen Salih, olanı biteni duyunca bunun çok büyük bir palavra olduğunu söyledi. Geri adım atmayan ve ortada Ozan’ın değil, kızın kellesi olduğunu tabir eden; Sitare, kapıya gelen Zeynep’i alıp götürdü.

ZEYNEP SUSMAYI TERCİH ETTİ

Sitare, “Zeynep’e şayet kimliğinin açığa çıkmasını istiyorsan bu yolda sana takviye olacağım” dedi. Ailesinin kendisine takviye olmayacağını bile Zeynep ise susup, konutuna gitti. Ağabeyi Salih’e; “Arkamı dönüp güvenebileceğim tek insan sensin” diyen Ozan ise Sitare’nin isteği üzerine bir açıklama yaparak; görüntüdeki hayranının panik atak geçirdiğini belirtti.

SİTARE’DEN MİNE’YE TEHDİT

Zeynep’i meskene bırakıp ajansa dönen Sitare ise Salih’le birlikte olduğunu bildiği Mine’yi “Eğer özel hayatın, mesleğini etkilesin istemiyorsan; o imgeleri bize şantaj yapan Salih’ten alacaksın” diyerek tehdit etti. Akşam Salih’in meskenine giden Mine ise şantajcının elindeki kaydı yayınlamasını istediğini tabir etti.

Bu sırada eniştesi Fevzi ve onun annesi Fatma, Zeynep’i başgöz etmek için harekete geçerken; Kadir, kızının evlenmeyeceğini söyledi. Fatma, ‘Neden, turşusunu mu kuracaksın?’ diye sorunca da “Sen kendi kızın Nimet’inkini kurdun ya” dedi.

‘BAHTI BERBAT ZEYNEP’

Buna çok kızan Fatma Hanım, Zeynep’in bu türlü bir babası olduğu için bahtının makûs olduğunu söyleyince Kadir çok üzüldü. Akşam bunu kızına soran Kadir, dünyanın en âlâ babası olduğunu duyunca gözyaşlarıyla Zeynep’e sarıldı.

Sitare’nin emrettiği üzere Salih’le görüşen ve manzaraları şantaj için kullandığını öğrenen Mine ise görüntüyü işverenine götürdü. Bunun üzerine ajansa giden Ozan, Mine’ye ağabeyine ne olduğunu sordu. Uyanır uyanmaz sevgilisini arayan Salih ise gece için özür diledikten sonra, flash belleği sordu.

ŞANTAJCI ORTAYA ÇIKTI

Mine ise telefonu yüzüne kapattı. Ajansa gidince sevgilisine tekrar imgeleri soran Salih, sonrasında Sitare ile görüşmeye gitti. Salih’in kızla uğraşmaya devam edelerse, imgelerin gerçek halini yayınlamakla tehdi ettiği Sitare, flash belleği suya attı. O sırada odaya giren Ozan ise ağabeyinin kovulmasına ses çıkarmadı. Otomobilin anahtarını masaya bırakan Salih, Mine’ye hayal kırıklığı ile bakarak ajansı terk etti.

Ağabeyinin Ozan’ı kıskandığı için bunları yaptığını belirten Sitare, o imgeler için sevgilisini affetmediğini söyledi. Sitare, Ozan’a; “Unutma ben varsam, kimseye muhtaçlığın yok” dedi.

OZAN’IN TACİZ ÇIKIŞI

Toplantıda taciz konusu konuşulduğunda, çılgına dönen Ozan, “Ben kimseyi taciz etmedim” diyerek olay çıkardı. Akabinde kendisine laf atan, eski sevgilisine “Temizlikçi fantezisi” deyince; Eda da bu kozu kullanarak bir görüntü paylaştı. Ozan, buradan geri dönüşü olmayacağını söylerken; duruma el koyan Sitare, “Seni, okız kurtaracak. Manzaralar tekrar hazırlansın, bu sefer kızın yüzü görünecek” dedi.

ZEYNEP’İN YÜZÜ GÖRÜNDÜ

O sırada eniştesi ve ailesiyle kendisiyle evlenmek isteyen adamın kızının düğününde olan Zeynep’in manzaraları blursuz olarak yayınlandı. İnternetteki imgeleri birinci İpek, Kadir akabinde da dedesi ve tüm ailesi gördü.

“BEN AHLAKSIZ DEĞİLİM”

Videoyu gören Fevzi çılgına dönerken; Zeynep ile Kadir, onun karşısına dikildi. Dedesi torununa takviye olurken; Zeynep de eniştesinin kelamlarına “Ben ahlaksız değilim” karşılığını verdi. Uygunca denetimini kaybeden Fevzi, Zeynep’e tokat atacakken Kadir ortaya girdi. Yaşadıklarına üzülen Zeynep, çabucak Instagram hesabını kapattı.

“NORMAL BABA NASIL OLUNUR?”

Ertesi gün İpek, kuzeni Zeynep’e ne olduğunu sorarken; içeri giren Türkan, ‘Susarak en düzgününü yaptın’ diyerek Zeynep’i telkin etti. Babası ve Kadir’in sorularına kızan Türkan ise “Babası olağan bir baba olsa!” deyince Kadir çok üzülüp ağlamaya başladı. Sonrasında da “Normal bir baba nasıl olunur, baba? Söyle bana ben de o denli olmak istiyorum. Sanki ben olağan baba olmadığım için mi Zeynep’in başına makûs şeyler geliyor?” dedi. Babasının söylediklerine üzülen Zeynep, eniştesinin “Senin yeğenin sahipsiz” dediğini de duydu.

ZEYNEP, OZAN’IN KARŞISINA DİKİLDİ

Yaşananların akabinde Zeynep’in konutuna giden Sitare, Türkan’dan Zeynep’i çağırmasını istedi. Sitare’yi beklerken gören, Kadir, babasına; “Büyücü geldi” dedi. Kimseye söylemeden meskenden çıkan Zeynep, soluğu Ozan’ın meskeninde aldı. Ozan’ı tutunca elindeki bıçak düşen Zeynep baygınlık geçirdi. O sırada kardeşine gelen Salih de kapıda olanlara şahit oldu.

Sitare, Türkan’la konuşurken Zeynep ile kesinlikle yüz yüze görüşmek istediğini tabir etti. Akabinde da para verdi. Zarfı gören dede, bunu kabul etmedi. Giderken Türkan’a maddi manevi olarak yanlarında olduğunu söyleyen Sitare, çıkarken Kadir’i de gördü.

SİTARE’DEN UYDURMA RAPOR PLANI

O anlarda Ozan’ın meskeninde gözünü açan Zeynep, büyük bir şok yaşarken; Salih, kardeşine, ‘Biz hepimiz suçsuz bir kızın hayatını kararttık’ dedi. Kardeşler tartışırken konuttan çıkan Zeynep, girişte bina idaresiyle görüşmek istediğini söyledi. Lakin idare, durumu Sitare Hanım’a bildirdi. Sitare’nin planıyla; Zeynep’e polis raporu olduğu sav edilen bir kağıt gösterildi. Yaşananlardan çok sıkıldığını söyleyen Ozan, memleketine döneceğini belirtti. Bunu kabul etmeyen Sitare ise “Sen, Ozan’cığım ben ne diyorsam onu yapacaksın” dedi.

FEVZİ, HAKKI İLE ANLAŞTI

Zeynep’i evlendirmek konusunda kararlı olan Fevzi, Hakkı Bey’in kapısına gitti. Evlilik konusunda anlaşan ikiliden Fevzi, hak parası alacağını da duyunca, “Senden daha düzgününü mi bulacağız” dedi.

Eve dönen Zeynep, Sitare Hanım’ın geldiğini ve ona yardım etmek istediğini Kadir’den duydu. Bu sırada Fevzi’nin Zeynep’i hekim denetimine götürmek istediğini duyan dedesi, damadına karşı çıkarken kötüleşti. Onlar hastaneye giderken, konutta kilitli kalan Zeynep, kapıda Ozan’ı görünce şok oldu. Ozan’ın yeni bir plan yapan Sitare’yi dinleyerek; Zeynep’e reddemeyeceği bir teklif yani aşk vaad etmek için kapısına gittiği ortaya çıktı.

 Yayınlanan imajlarda yüzü görünün Zeynep’in hayatının mahvolması ve Sitare’nin onun üzerinden oynadığı oyun toplumsal medyada gündem olurken; Erkan Petekkaya’nın hayat verdiği Kadir karakterinin babalğına da yorum yağdı. İşte o yorumlardan kimileri… 

Kendisine tüm bunları yapan beşerlerle savaşan bir Zeynep görmek isterim”
“Zeynep’in dedesine helal olsun”,
“Zeynep’e içim gidiyor”,
“Bir kızın hayatı mahvoldu”,
” El birliği ile bitirdiniz Zeynep’i”
“Baba sözünün yalnızca dört harften oluşmadığını, içine bakılınca nasıl bir büyüklüğü olduğunu anladık”
“Kadir sen ne hoş bir babasın. Babalık akılda değil kalptedir”,
“Aşk oyunu gerçek mi olacak?”
“Ozan, Zeynep’e hakikaten aşık olduğunda gününü göreceksin Sitare”?
“Ah Kadir olağanüstü babasın”,
“Zeynep ve Kadir ortasındaki bağa bayılıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir