Nakde dönmek isteyenler dikkat! Bugün son şans

Bu hafta perşembe günü Ramazan Bayramı nedeniyle 3,5 günlük tatile girecek olan Borsa İstanbul’da, yarın gerçekleştirilecek süreçlerin takası 24 Nisan Pazartesi gerçekleştirilecek.

Borsa İstanbul’da, 19 Nisan Çarşamba ve 20 Nisan Perşembe günü yapılacak süreçlerin takası ise 25 Nisan Salı günü yapılacak.

Borsa İstanbul hisse piyasalarında süreçlerin takası “T+2″de, yani sürecin gerçekleştiği günden iki süreç günü sonrası çalıştığı için bugün gerçekleştirilen bir pay senedi sürecinin tahsilat ve ödemesi çarşamba günü yapılacak, yarın süreç yapan yatırımcının tahsilat ve ödemeleri ise 6 gün sonraya, 24 Nisan’a kalacak. Yatırımcı bu hafta çarşamba ya da arife günü geçekleştirdiği süreçlerin nakit gerçekleşmesi için ise 25 Nisan Salı gününü bekleyecek.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi cuma günü satış yüklü bir seyir izlemesinin akabinde 13.30 prestijiyle evvelki kapanışın yaklaşık yüzde 0,7 üzerinde 5.130 düzeyinde bulunuyor.

Arife günü borsada süreçler 12.40’a kadar gerçekleştirilebilecek

Arife günü 3,5 günlük tatil öncesinde Hisse Piyasaları saat 09.40’ta açılış seansı ile güne başlayacak ve daima müzayede süreçleri 10.00 ila 12.30 saatleri ortasında gerçekleştirilecek.

Kapanış seansı, buyruk toplama ve kapanış fiyatından süreçler ise saat 12.30 ile 12.40 ortasında yapılacak.

Vadeli Süreç ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) ise arife günü süreçler saat 09.30’da başlayacak ve seans, hisse kontratları, endeks ve öbür mukavelelerde saat 12.40’ta sonlanacak.

Borçlanma Araçları Piyasası’nda perşembe günü birebir gün valörlü Repo Karşılığı Menkul Değer Bildirimi süreçleri 11.50’ye kadar, öbür tıpkı gün ve ileri valörlü süreçlerin hepsi saat 11.30’a kadar yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir