Kraliçe sağlığa yeniden kavuştu mu?

Sağlığı ile ilgili pek çok yorum yapılmıştı. Önemli görülen davetlere katılamaması “Sağlık problemleri var” iddialarını gün yüzüne çıkarmıştı. Kraliçe sonunda kameralar karşısına geçti.

95 yaşındaki İngiltere Kraliçesi Elizabeth, bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor. Sağlık durumu merak konusu olan kraliçe, uzun zaman sonra görüntülendi.

Windsor Kalesi’nde çekilen görüntülerde kraliçe, İngiltere Genelkurmay Başkanı Nick Carter’ı kabul etti. Daha önce baston ile görüntülen kraliçenin bu kez yardım olmadan ayakta olduğu kameraya yansıdı.

İngiltere Kraliçesi, Kuzey İrlanda’da 20 Ekim’de düzenlenen anma törenlerini kaçırmıştı. 31 Ekim-12 Kasım’da İskoçya’nın Glasgow kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na da gidememişti.

Kraliçe, tahttaki yılları boyunca yalnızca 6 kez tören kaçırdı. 2. Elizabeth, 1961’de Gana, 1968’de brezilya, 1983’te Kenya ve 1999’da Güney Afrika’ya yaptığı ziyaretler nedeniyle, 1959 ve 1963 yıllarında ise hamile olduğu için törene katılamamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir