İYİ Parti’de Rasim Arı depremi: Üst düzey isimler istifa etti

NEVŞEHİR – 2019 mahallî seçimlerinde AK Parti’den Nevşehir Belediye Lideri seçildikten sonra 2021 yılında sıhhat sıkıntılarını münasebet göstererek misyonundan istifa eden Rasim Arı, dün eşi Melek Arı birlikte dün DÜZGÜN Parti’ye katıldı ve ikilinin rozetlerini ise DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener taktı.

İSTİFALAR PEŞPEŞE GELDİ

Rasim Arı’nın ÂLÂ Parti’ye katılması UYGUN Parti Nevşehir Teşkilatını karıştırdı. Genel merkezle fikir ayrılığına düştüklerini belirten YETERLİ Parti Nevşehir Vilayet Lideri Alihan Kuzeyli, ÂLÂ Parti Nevşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Usalan, Milletvekili Aday Adayı Musa Ertaş ve Ürgüp eski İlçe Lideri Yakut Karagöz partilerinden istifa etti.

‘NEVŞEHİR TEŞKİLATI YOK SAYILDI’

İstifasına ait yazılı bir açıklama yapan ÂLÂ Parti Nevşehir Vilayet Lideri Kuzeyli, şu tabirlere yer verdi:

“Cumhurbaşkanlığı adaylığında da milletvekili adaylığında da teşkilatımızın ve kentimizin görüşlerini harfiyen genel merkeze ilettik. Geldiğimiz noktada her iki adaylık konusunda da genel merkezimiz ile fikir ayrılığına düşmüş bulunmaktayım. Teşkilatçılığın özünün, hasının teşkilata emek verenleri ezmemek, yok saymamak olduğunu öğrenerek büyüdüm. Ne var ki gelinen noktada Nevşehir’in mahallî teşkilatı yok sayılmış, ‘’siz bilmezsiniz, biz biliriz’’ denilmiştir. Şahsi olarak hiçbir makam, mevki ve menfaati bulunmayıp tek gayesi Türk milleti ve Nevşehir olan bir Türk gencinden ötesi de değilim. Bu süreçte Nevşehir’e hizmet için birlikte çaba ettiğimiz eşimden, ağabeylerimden, ablalarımdan, kardeşlerimden, kurucularımızdan, yöneticilerimizden ve üyelerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. ’Hata yapsa da vazifeden alsak’ diye bekleyen genel merkez buyruk erlerine fırsat vermeden, hiçbir sıhhat problemim olmamasına karşın, teşkilatımın yok sayılmasına reaksiyon olarak ‘’mahkeme, kadıya mülk değildir’’ düsturumuzla vilayet başkanlığı vazifemden istifa ediyorum. Yakamdaki onur rozeti, Türk milletinin bir ferdi olmaktır.”

‘GENEL MERKEZİN HAKSIZ TAVRI NEDENİYLE İSTİFA EDİYORUM’

İYİ Parti Nevşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Usalan ise, istifa kararına ait şunları söyledi:

“İl Teşkilatımı hiçe sayarak, istişare etmeksizin, yalnızca ben bilirim edasıyla, genel merkezin bu haksız tavrı nedeniyle partimden ve vazifemden istifa ediyorum.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir