İsrail basınından Erdoğan yorumu | Video Haber

“Erdoğan’dan Yahudilere ve İsrail’e yönelik şaşırtıcı derecede pozitif açıklamalar yapıldı. Erdoğan İsrail ile ilişkileri düzeltme isteğini dile getirdi, Yahudi düşmanlığına ‘insanlığa karşı suç’ dedi.” İsrail basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail’e yönelik mesajlarını böyle haberleştirdi.

Times Of Israel gazetesi, konuyla ilgili haberinde Erdoğan’ın gerekli şartların sağlanması durumunda Türkiye’nin karşılıklı elçi atamaya hazır olduğunu söylediğinin altını çizdi. İki ülke, 2010’daki Mavi Marmara krizinden sonra büyükelçilerini çekmişti.

Times Of Israel, haberinde ayrıca iki ülkenin bir noktada yakın bölgesel müttefikler olduğu ancak Erdoğan’ın İsrail’in Filistin’e yönelik politikalarını eleştirmesinden dolayı aralarının açıldığı belirtildi.

Ynew News haber sitesinde ise Erdoğan’ın açıklamaları “Şaşırtıcı derecede pozitif” olarak yorumlandı. Erdoğan’ın “Türkiye, Yahudiler ve İsrail arasındaki ilişki her zaman güçlü olacaktır” dediğine vurgu yapıldı. Ayrıca Erdoğan’ın nasıl İslamofobiye karşı mücadele veriyorsa aynı şekilde Yahudi düşmanlığına karşı da mücadele vereceğini söylediğinin altı çizildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir