İngiltere o hırsızın peşinde

Alfredo Lındley İngiltere tarihinin en büyük hırsızlıklarından biriyle suçlanan Avrupa çapında aranan şüpheli. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da olduğu düşünülen Lındley’nin Aralık 2019’da üç ünlünün lüks evlerinde bir dizi hırsızlığa öncülük ettiği iddia ediliyor.

Ayrıca Formula 1’in Eski CEO’su Bernard Ecclestone’ın kızı Tamara Ecclestone’ın evinden 25 milyon sterlin değerinde eşya ve nakit paranın çalınmasıyla da ilişkilendiriliyor

Sadece Ecclestone’un dünyanın en pahalı caddelerinden birinde olan malikanesindeki hırsızlığın, İngiltere’nin tarihindeki en büyük ev soygunu olduğuna inanılıyor.

İngiliz BBC televizyonunun ulaştığı mahkeme belgelerine göre 40 yaşındaki Peru vatandaşının İtalya’da birden fazla kimlikle,1995 yılına dayanan dolandırıcılık ve hırsızlıktan sabıka kaydı bulunuyor. Belgelere göre Lındley son 10 yılda en az 19 takma isim kullanmış.

Lındley 27 Ağustos’ta İngiltere’ye iadesi görüşülmek üzere Belgrad’da yargıç karşısına çıktı ancak talep Sırp makamları tarafından reddedildi.

Çünkü Lındley Belgrad’ın merkezinde bir inşaat şirketinin ortağı olarak görülüyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir