İngiltere Başbakanı’nın başı belada

İngiltere Başbakanı Borıs Johnson’ın başı belada. İngiliz gazetesi Daily Mirror gazetesi, geçen yıl ülkede sokağa çıkma yasakları sırasında Johnson’ın kalabalık gruplar içine girerek başbakanlık konutunda parti yaptığını iddia etti.

Gazete, halkın kapalı alanda kalmasına yasak getirildiği dönemde Johnson’ın iki parti düzenlediğini öne sürüldü. Gazeteye konuşan kaynaklar, “Partide yaklaşık 40 ile 50 kişi vardı. İki parti de orta boyuttaki bir odada gerçekleşti ve insanlar dip dibeydi. Tam bir virüs kabusuydu” dedi.

Aynı kaynaklar, “Johnson’ın eşiyle kaldığı katta sürekli parti vardı. Johnson’ın eşi Carrie, partilere bağımlıydı” yorumunu yaptı. Gazeteye konuşan bir diğer kaynak ise, “Johnson konuttaki partilere ya göz yumuyordu ya da bazen kendisi bile etkinliklere katılıyordu” dedi.

Johnson hakkındaki iddiaların artmasıyla birlikte muhalefet partileri ve salgında hayatını kaybeden aileler olaya tepki gösterdi. Başbakanlık ise iddiaları yalanladı. Carrıe Johnson’ın sözcüsü, “Johnson’ın konutta parti düzenlediği iddiaları tamamen asılsız. Carrie Johnson tamamen koronavirüs kurallarına her zaman uydu ve bu iddialar gerçeği yansıtmıyor” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir