Helikopteri düştü, 12 saat yüzerek hayatta kaldı

MADAGASKARLI BAKAN’IN MUCİZE KURTULUŞU

Afrika’nın doğusunda ada ülkesi Madagaskar, bir kurtarma operasyonu sırasında helikopteri düştükten sonra 12 saat yüzerek hayatta kalan Polis Bakanı Serge Gelle’yi konuşuyor.

57 yaşındaki bakan kurtarıldıktan sonra nasıl hayatta kaldığını anlattı. “Akşam 7.30’dan sabah 7.30’a kadar yüzdüm, tanrıya şükür. Her hangi bir kaza gibiydi. Aniden oldu, şiddetli rüzgar çıktı. Eğer hala hayattaysam çok yüksekten uçmadığımız içindi. Çok yüksekten çakılmadık” dedi.

Helikopter kazası, Bakan Gelle ve iki güvenlik görevlisinin daha ülkenin kuzeydoğusunda bir yolcu gemisinin batması üzerine düzenlenen kurtarma operasyonu sırasında meydana geldi. Yolcu gemisinde en az 39 kişi hayatını kaybetti, Bakan ve diğer yetkilileri taşıyan helikopter de düştü. Bakanı Gelle, “Tabi ki bunu beklemiyorduk, bu bir kazaydı. Helikopter şiddetli rüzgar nedeniyle düştü. Helikopter parçalandı. Benim can yeleğim yoktu, pilot ve teknisyenin vardı. Pilot koltuğunu can simidi olarak aldım ve bu şekilde kurtuldum” diye konuştu.

Bakan, pilot ve teknisyeni; balıkçılar buldu. O anları anlatan balıkçılardan biri, “Sabah 4 sularında yelkenlerimizi ayarlıyorduk ve onu gördük bizden yardım istedi. “İmdat, helikopterimiz düştü. bize yardım edin’ diye bağırıyordu. Sahile dönüp daha büyük bir sandal alıp geri geldik ve onları kurtardık” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir