Eski kargoculardan motosikletli hırsızlık

İstanbul’dan kargoyla Denizli’de bulunan 9 farklı fabrikaya gönderilen ve içinde yaklaşık 3 milyon lira bedelinde çek bulunan çanta, geçen yıl 22 Aralık günü, dağıtıma çıkarıldı. Kurye, organize sanayi bölgesindeki bir fabrikanın önüne motosikletini park edip, bir diğer kargo paketini teslim etmek için içeri girdi. Bu sırada peşinden gelen bir diğer motosikletteki 2 kişi, kuryenin motosikletindeki çantayı çalıp, kaçtı. Hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı.

Kargo firmasının şikayeti üzerine Denizli Vilayet Jandarma Komutanlığı’nın dedektifleri Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT), güvenlik kamerası imgelerinden yola çıkarak şüphelilerin Volkan Yontar (43) ve Onurcan Bildik

Ayrıca, şüphelilerin hırsızlığı planlayıp olaydan 2 gün evvel İstanbul’dan motosikletle Denizli’ye gelerek, dağıtıma çıkan kuryeyi takibe aldıkları tespit edildi. Olayın akabinde tekrar İstanbul’a dönen 2 şüphelinin çaldıkları hamiline yazılı kelam konusu çekleri icraya vererek tahsil ettikleri anlaşıldı. Şüphelilerin Denizli’ye geldiklerinde kullandıkları motosikletin plakasını söktükleri, yüzlerini gizlemek için ise kasklarını hiç çıkarmadıkları saptandı.

JASAT takımları, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesindeki bir meskende saklandıkları tespit edilen 2 şüpheliyi, 20 Ocak’ta ‘Şah-Mat’ ismini verdikleri operasyonla gözaltına alınarak Denizli’ye getirildi. Dolandırıcılık, evrakta sahtecilik üzere çeşitli hatalardan hakkında 40 kabahat kaydı bulunan Vollkan Yontar ile 13 farklı hata kaydı olan Onurcan Bildik, jandarmadaki süreçlerinin akabinde dün sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir