Ekonomik kriz prensesi de vurdu

Ekonomik kriz prensesi de vurdu

Japonya’da Prenses Aiko’ya gelecek ay, artık kraliyet etkinliklerine ve resmi törenlere katılabileceğini gösteren 20. yaş töreninde bütçe yetersizliği nedeniyle ikinci el taç takılacağı ortaya çıktı.

20 yaşından sonra resmi görevler üstlenecek olan Aiko’ya, bunu kutlamak için taç takılması gerekiyor. Ama kraliyetin COVID-19 sürecinde maddi sıkıntısı yaşaması nedeniyle prensese teyzesinin tacı verilecek.

619f35632af107189879ca4e.png

ESKİ PRENSES İSE ALIŞVERİŞTE

Öte yandan üniversitede tanıştığı Komuro Kei ile evlenerek kraliyet statüsünü kaybeden eski Japon Prensesi Mako, eşiyle birlikte taşındıkları ABD’nin New York kentinde alışveriş yaparken görüntülendi.

Yeni hayatlarına başlamak üzere geçen hafta New York’a taşınan Mako’nun yeni evine eşyalar almak için alışverişe çıktığı görüldü. Ev gereçleri satan bir mağazada görüntülenen Mako, yaklaşık bir buçuk saat kaldığı mağazada banyo havlusu, elbise askısı, kâğıt havlu gibi temel ihtiyaçlara yönelik malzemeler aldı. 30 yaşındaki eski prensesin uzun orman yeşili bir manto, kot pantolon ve siyah bir tişört ile salaş ve rahat kıyafetler tercih ettiği görüldü.

619f36732af107189879ca50.pngFotoğraf: AP (Arşiv)

Mako alışveriş arabasını kendisi sürerken, etrafında hiç koruma olmadığı belirtildi. Mako’nun mağazadan ayrıldıktan sonra yeni taşındıkları mahallede evinin yolunu bulmakta zorlanması dikkat çekti. Komuro Keil ile evliliğinden sonra kraliyet unvanlarından vazgeçen Mako, aileden ayrılan kadın üyelere verilen 1.2 milyon Dolar değerindeki ödeneği de reddetmişti. Mako, bir hukuk firmasında işe başlayan eşiyle birlikte New York’un Manhattan bölgesindeki Hell’s Kitchen mahallesine taşındı. Bölgedeki 1+1 evlerin fiyatları 4 bin 500 dolardan başlıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir