Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuk olduğu evde Ecemsu’nun hediye ettiği şiirin hikayesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü Esenler’de kentsel dönüşüm projesi teslim merasiminin akabinde Karadüş ailesinin meskenine konuk oldu. Karadüş ailesinin en küçük üyesi ve ‘Prader Willi Sendromu’na sahip 10. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Ecemsu, kendi yazdığı şiiri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdi. Erdoğan, kendisi için yazılan şiirdeki “sen çok miniciksin” tabirine şaşırdı ve “Ne miniği 1.85 boyundayım” dedi.

“BANA BEBEKLER VERDİ”

Ecemsu Karadüş şiiri yazmak için çok uğraştığını belirterek yazdığı şiirin öyküsünü anlattı. Ecemsu Karadüş, Cumhurbaşkanının geleceğini duyunca şiir yazmaya karar verdiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız şiiri duyunca ağladı ben de ‘ağlayacağını bilseydim yazmazdım’ dedim. O da bana oyuncak verdi. O ağlayınca üzüldüm. Şiirde seni çok seviyorum, yeterli ki varsın, sen çok güzelsin ve çok başarılısın yazdım. O da ‘ben de seni çok seviyorum’ dedi. Bana bebekler verdi” dedi.    

“SEVGİMİZ ARTTIK”

Anne Selma Karadüş ise, “Prader Willi Sendromu’na sahip bir kızım ve oğlum var. Esenler’de 100. Yıl Mahallesi’nde eski bir meskende oturuyorduk. Elhamdülillah burası bize çıktı ve çok hoş bir konutumuz oldu. Ecemsu ilgi duyduğu bireylere mektuplar muharrir. Dün kendisi ne yazsam dedi. Yazdıklarını beğenmedi yırttı attı, tekraren yazdı. Sonunda yazdı boyadı ve el izini çıkardı. Mektup teslim etti, yan yana birlikte oldular. O ortamda konuttan bahsedilmedi daima Ecemsu’dan bahsedildi. Kızıma çok kıymet verdi ve ilgilendi. Ben birkaç defa susturdum rahatsız etmesin diye. Annesi lütfen müdahale etme konuşsun dedi. Onunla birebir havayı solumak çok hoştu. Ecemsu’nun Cumhurbaşkanına küçüklüğünden beri ilgisi var. Marşlar çaldığı vakit son ses dinler. Ona karşı bir zaafı vardı. Eline ulaşabileceğini bilse mektuplar müellif, ona ikramlar göndermeyi bile planlıyor. Her şeyi bu Recep Tayyip Erdoğan’a diye ayırır. Parfüm ayırmış ona verecekmiş, onun kokusu olunca onu hatırlayacakmış. Cumhurbaşkanı da ilgi gösterince de sevgimiz arttı. Biz nikahımızdan sonra yemeğimize gitmiştik. Cumhurbaşkanımız o vakit belediye lideriydi. Orada görünce fotoğraf çekildik. Birinci baharımız olan evliliğimizde de yanımızdaydı, ikinci baharımız olan konutumuzda de yanımızda” diye konuştu.

“ARTIK İNANÇLI BİR EVİZİMİZ VAR” 

Anne Karadüş yakın vakitte yeni konutlarına taşınacaklarını belirterek “Allah’ın müsaadesiyle yakında taşınacağız. Çok hoş imkân sağlandı. Bize yeni yaşantı değil yeni hayat verildi. Rahatlıkla dolaşabileceğimiz, oturabileceğimiz inançlı bir konutumuz oldu. Eski oturduğumuz konutumuz güvenlik açısından sorunluydu. Burada o denli ıstıraplar yaşamayacağız. Bizim için bu konut mucize oldu” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir