Cinsel saldırıdan tutuklanmıştı: Ünlü futbolcu Dani Alves her şeyi itiraf etti

Yaklaşık üç aydır cezaevinde bulunan ve tutuksuz yargılanma talebi bir defa reddedilen Alves, kendi talebiyle ikinci kere mahkemede hakim karşısına çıktı.

İspanyol haber ajansı EFE’nin mahkeme kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde Alves, “eşine karşı sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için birinci verdiği tabirde palavra söylediğini” belirtti.

Alves, mart ayı ortasında evliliğini sonlandıracağını açıklayan eşi Joana Sanz’ı hala sevdiğini lisana getirdi.

Brezilyalı futbolcu, kendisini cinsel hücumla suçlayan 23 yaşındaki bayanla cinsel bağlantıya girdiğini birinci kere kabul etse de bunun bir taarruz olmadığını, karşı tarafın isteğiyle gerçekleştiğini savundu.

Alves, şimdiye kadar polise ve mahkemeye verdiği üç farklı tabirde direkt olarak cinsel ilgi olduğunu inkar etmişti.

Mahkemeden bir kere daha tutuksuz yargılanmayı talep eden Alves ile ilgili karar şimdi verilmedi.

Tutuklanmıştı

Barselona kentindeki bir diskoda 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir bayana cinsel hücumda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak’ta Meksika’dan Barselona’ya geldikten sonra gözaltına alınmış akabinde çıkartıldığı mahkemede hakimin kararıyla kefaletsiz tutuklanmıştı.

İfadelerini üç sefer değiştiren 39 yaşındaki Alves, bulunduğu Brains 1 cezaevinden güvenlik gerekçesiyle 23 Ocak’ta Brains 2 cezaevine nakledilmişti.

İspanya’daki mevcut kanunlara nazaran Alves’in 1 ila 12 yıl mahpus cezası alma ihtimali bulunuyor.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo üzere gruplarda oynayan Alves’in, cinsel atak suçlamasıyla Barselona’da tutuklanmasının akabinde son olarak forma giydiği Meksika grubu UNAM’daki mukavelesi feshedilmişti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir