Bu da belgeli skandal!

Bu da belgeli skandal!

Liderliği tartışılan ve özellikle geçtiğimiz yıl başbakanlıkta gerçekleşen Noel partisi nedeniyle eleştirilerin odağındaki Johnson’ın, bir başka etkinliğe dair ortaya çıkan görüntüleri ülkeyi yeniden karıştırdı.

“The Guardian” gazetesi, Kovid-19 salgınının başlarında iç ve dış mekanlarda en sıkı izolasyon kuralları uygulandığı, insanların yalnızca egzersiz için günde bir saat evden çıkmasının tavsiye edildiği bir dönemde; Başbakanlık bahçesinde Johnson, eşi ve 17 başbakanlık personelinin şarap kadehleriyle hep beraber oturduklarını gösteren bir fotoğraf yayımladı. Bunun üzerine Başbakanlık bir açıklama yaparak, 2020 yılı Mayıs ayına ait fotoğrafta görülenin bir “iş toplantısı” olduğunu kaydetti. Johnson’ın eşinin neden orada olduğu sorusu ise “Başbakan’ın eşi de burada yaşıyor ve bahçeyi kullanması son derece meşru” sözleriyle yanıtlandı.

TATMİN ETMEDİ

Ancak açıklama İngiliz kamuoyunu tatmin etmedi. Özellikle basın ve muhalefet Johnson’ı sert biçimde eleştirirken, bu dönemde evlerinde kalmak zorunda olan halk da  sosyal medyadan Johnson bahçe partisindeyken kendilerinin neler yaşadığına dair fotoğraflar paylaşmaya başladı.

Özellikle annesini bu dönemde kaybeden bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımı büyük ses getirdi. Sağlık çalışanları da kendileri canla başla çalışırken, Johnson’ın bahçe partisi düzenlemesine büyük tepki gösterdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir