Alman polisinden yeni yöntem

Almanya’da koronavirüs aşısını protesto edenlere polis ilginç bir yöntemle müdahale etti. Sosyal mesafeye uyup uymadıklarını görmek için ölçüm çubuğu kullandılar.

Frankfurt’ta yaklaşık bin kişi kent meydanında toplandı. Hükümetin aldığı aşı kararlarını protesto etti. Polisin kordununu geçmeye çalışanlar oldu. Güvenlik güçleriyle göstericiler arasında arbede yaşandı. Polisten bu sırada göstericilerin hiç beklemediği bir müdahale geldi. Güvenlik güçleri sosyal mesafe kurallarını cetvelle kontrol ettiler. Göstericilerin arasında 1,5 metre var mı diye baktılar.

Ölçüm çubuklarını polis geçen hafta tanıtmıştı. Sosyal mesafeyi ölçeceklerini duyurmuş, ölçüm çubuklarını bu fotoğrafta göstermişlerdi.

61b7573070380e2124e980cd.png

Almanya aşısızlara karşı bir takım yeni önlemler alma hazırlığında. Hastaneye yatışların arttığı bölgelerde aşısızlar kültürel etkinliklere ve spor faaliyetlerine katılamayacak. Restoran ve kafelere giriş yapamayacak. Aşı olmayanlar ayrıca negatif test sonucu göstermeden toplu ulaşım araçlarını kullanamayacak. İş yerlerinde her gün test yaptırmaları zorunlu olacak. Kararın şubat ayında meclisten geçmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir