2022 tribün verileri açıklandı; maç başı seyirci ortalamasında Galatasaray açık ara lider

2022 yılının tribün datalarına nazaran, maç başı seyirci ortamalarında da Galatasaray açık orta önder olurken, senenin en çok seyirci çeken müsabakası Galatasaray-Beşiktaş derbisi oldu.  

Türkiye’de 2022 yılındaki seyirci dataları açıklandı. Buna nazaran geride kalan yılın en fazla taraftar çeken lig maçı, bu dönemin 13. haftasında Nef Stadyumu’nda 49 bin 602 şahısla Galatasaray ile Beşiktaş ortasında oynandı.

Galatasaray’ın geçen sezon Avrupa Ligi son 16 cinsinde Barcelona ile kendi alanında oynadığı maçta ise 50 bin 111 bireyle yılın en yüksek seyircisine ulaşıldı.

Bu dönem prestijiyle da Cim Bom’un rakiplerine açık orta üstünlüğü devam ediyor. Galatasaray, Katar’daki Dünya Kupası başlayana kadar olan kısımda 45 bin 921 seyirci ortalamasıyla dorukta yer aldı.

Galatasaray taraftarı bugünkü Ankaragücü maçı öncesi de biletleri tüketti. Tribünde tekrar en az 45 bin kişi olması bekleniyor.

Galatasaray’ı, Fenerbahçe takip etti

Galatasaray’ın en yakın takipçisi, 40 bin 23 seyirci ortalamasıyla ezeli rakibi Fenerbahçe oldu. Beşiktaş, 35 bin 189 maç başı seyirci ortalamasıyla iki devi takip ediyor.

Son şampiyon Trabzonspor da 26 bin 705 seyirciyle dördüncü sırada. Şampiyonluk yarışının dört favorisi dışında tribüne en fazla taraftar çeken grup Adana Demirspor oldu. Mavi-lacivertli grup, maçlarını 20 bin seyirci ortalamasıyla oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir