Zelenskiy’den Putin’in seferberlik ilanıyla ilgili ilk açıklama

Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy, Rusya başkanı Vladimir Putin’in nükleer silah kullanacağını düşünmediğini belirterek “Bence dünya onun bu silahları kullanmasına müsaade vermez” dedi.

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy, Rusya’nın kısmi seferberlik ilan etmesinin akabinde birinci defa konuştu.

Alman Bild gazetesine konuşan Zelenskiy, Rusya önderi Vladimir Putin’in nükleer silah kullanacağını düşünmediğini belirterek “Bence dünya onun bu silahları kullanmasına müsaade vermez” dedi. Batı’nın Rusya’nın şantajını kabul etmeyeceğini kaydeden Zelenskiy, Rusya’yla lakin Ukrayna’dan çekilirse masaya oturacaklarını söyledi.

Zelenskiy, tüm Ukrayna topraklarını geri alacaklarına emin olduklarını da kelamlarına ekleyerek “Savaşın ne vakit sona ereceğini kimse bilmiyor” dedi.

Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy’in danışmanı Mihaylo Poldolyak ise “Üç günlük savaşın 210’uncu günü. Ukrayna’nın yıkılmasını talep eden Ruslar sonuç olarak seferberlik, kapatılan hudutlar, banka hesaplarının bloke edilmesi ve firar hapishanesi elde etmiş durumdalar. Her şey plana uygun değil mi? Hayatın kusursuz bir mizah anlayışı var” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir