Türkiye, demiryolu ile Körfez ülkelerine bağlanacak

Türkiye’yi Katar’a Irak ve Kuveyt üzerinden bir demiryolu ile bağlamanın mümkün olduğunu söz eden Türkiye’nin Dış Ekonomik İlgiler Heyeti’ne bağlı Katar İş Kurulu Lideri Başar Arıoğlu, lakin Türkiye ile Katar ortasındaki uzun aradan ötürü bu demiryolu projesini hayata geçirmenin şu anda çok sıkıntı olduğunu aktardı.

Al-Sharq gazetesine konuşan Arıoğlu, Türkiye ile Irak ortasında direkt demiryolu teması kurulmasının gündemde olduğunu, bu demiryolu çizgisinin Kuveyt’e de bağlanacağını kaydetti.

TÜRKİYE İLE KÖRFEZ ÜLKELERİ ORTASINDA ALAKALAR GELİŞİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Türkiye ile Körfez ülkeleri ortasındaki bağlantıları geliştirmek için gereken her şeyi yapma kelamı verdi. Erdoğan, Körfez bölgesindeki diyaloğu yine başlatmayı ve yanlış anlaşılmaları düzeltmeyi amaçlayan diplomatik uğraşlardan şad olduğunu da söz etti.

Erdoğan, ülkesinin Katar ile alakalarının önümüzdeki devirde daha da ivmelenerek devam edeceğini belirterek, Türk işadamlarının Katar’da hayata geçirdiği projelerin hacminin 15 milyar dolar civarında olduğunu belirtti. Erdoğan, “Katar ile birlikte öbür tüm Körfez ülkeleriyle bağlarımızı geliştirmek için çalışıyoruz” dedi.

KAYNAK: STAR GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir