Matematik Öğretmeni Baba Bıçakladığı Oğlunun Başında Ölmesini Bekledi: 2 Eşi ve Eniştesi ile Cesedi Suya Attı

Adana’da oğlunu öldürmekten tutuklanan babanın, bıçakladıktan sonra başında ölmesini beklediği, daha sonra iki eşi ve eniştesiyle birlikte cesedi sulama kanalına attıkları ortaya çıktı.

Ertan’ın, boğazı kesilerek öldürülüp, ayaklarına taş bağlanarak suya atıldığı belirlendi

11 Kasım 2021 tarihinde Seyhan ilçesine bağlı Yalmanlı Mahallesi’ndeki sulama kanalında, uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen 24 yaşındaki Ali Ertan’ın, çuval içinde cesedi bulundu. Ertan’ın, boğazı kesilerek öldürülüp, ayaklarına taş bağlanarak suya atıldığı belirlendi. Olayla ilgili çalışma başlatan Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Ofis Amirliği takımları, oğulları için kayıp müracaatında bulunmayan aileden şüphelendi.

Baba, sorgusunda oğlunu boğazından bıçaklayarak öldürdüğünü ve cesedi sulama kanalına attıklarını itiraf etti

Soruşturmayı bu istikamete kaydıran cinayet ofis dedektifleri, kendisine ilişkin dershanede matematik öğretmeni olan 43 yaşındaki baba Mehmet Ertan, annesi 45 yaşındaki Adle Ertan’ı emniyete götürüp, çapraz sorguya aldı. Baba Ertan, sorgusunda oğlunu boğazından bıçaklayarak öldürdüğünü, eşi Adle ile tıpkı meskende nikahsız yaşadığı 26 yaşındaki Rukiye Sarı ve kız kardeşinin eşi 40 yaşındaki Metin Öztürk ile cesedi sulama kanalına attıklarını itiraf etti. Bunun üzerine gözaltına alınan Sarı ile Öztürk de emniyete götürüldü. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 4 kuşkulu de, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

4’üncü SulhCeza Hakimliği’nde hakim karşısına çıkan şüphelilerden Adle Ertan, Rukiye Sarı ile Metin Öztürk ‘suç kanıtlarını yok etme, gizleme yahut değiştirme’ suçundan tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. ‘Altsoydan akrabayı taammüden öldürme’ suçundan yargılanan Mehmet Ertan’ın ise tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Cinayetin ayrıntıları hazırlanan iddianamede ortaya çıktı

Baba Ertan’ın, cinayet günü uyuşturucu kullandığı ve çalışmadığı için tartıştığı oğlu Ali Ertan’ı tanıdığı bir kebapçıya götürdüğü ve paketçi olarak işe soktuğu belirtildi. Birkaç saat sonra denetim etmek için tekrar kebapçıya giden babanın, oğlunu çalışmak istemediğini söylemesi üzerine tartışarak dershanesine götürdüğü kaydedildi. Babanın burada tartışmaya devam ettiği oğlunu sustalı bıçak ile boynundan ağır yaraladığı, kanlar içinde yere yığılmasının akabinde da ölmesini beklediği ileri sürüldü.

Polis ve sıhhat gruplarına haber vermeyen Ertan’ın, deterjanla yerdeki kanları temizledikten sonra eniştesi Metin Öztürk’ün yanına gittiği öğrenildi. Baba Ertan ile Metin Öztürk’ün, cesedi bavula koyup, dershaneden çıkarabileceklerine karar verdikleri anlatılan iddianamede, Kıbrıs Caddesi’ndeki bir iş yerinden valiz satın aldıkları, cesedi gömmeye karar verip, Hadırlı Mahallesi’ndeki bir portakal bahçesinde mezar kazmaya çalıştıkları lakin toprağın sert olması nedeniyle bir mühlet sonra bundan da vazgeçtikleri belirtildi. Yine dershaneye dönen şüphelilerin, Ali Ertan’ın cesedini valize sığdırmaya çalıştıkları, ayaklarının dışarıda kalması üzerine bundan da vazgeçip, bir iş yerinden 3 adet büyük çuval satın aldıkları kaydedildi. Şüphelilerin, cesedi çuvala koyduktan sonra Asri Mezarlık’tan tartı yapması için topladıkları taşları da yanına yerleştirip, dershaneden ayrıldıkları belirtildi.

Baba ve 3 sanığın, 15 Mart 2023’te hakim karşısına çıkacağı öğrenildi

İddianamede, meskenine dönen Mehmet Ertan’ın, olayı eşi Adle Ertan’a anlattığı, kanlı kıyafetlerini de Rukiye Sarı’ya yıkatıp, cinayette kullandığı bıçağı da saklattığı tabir edildi. Sabaha karşı uyanan Mehmet ile Adle Ertan’ın, dershanedeki cesedi arabaya yükledikten sonra kelam konusu sulama kanalına bıraktıktan sonra tekrar konuta döndükleri belirtildi. Sarı’nın ise arabadaki kanlı kilim ile Ali Ertan’ın eşyalarını, konutun bahçesinde yaktığı da iddianamede yer aldı.Cezaevinde tutuklu bulunan Mehmet Ertan ile tutuksuz yargılanan öbür 3 sanığın, 15 Mart 2023’te hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir