Ali Koç’tan Dursun Özbek’e çağrı

Ali Koç, Dursun Özbek’i birlikte kamuoyu karşısına çıkmaya davet etti. Fenerbahçe liderinin gündeminde, Galatasaray’ın açıklamaları var.

Koç, Özbek’e davetini yazılı bir açıklamayla yaptı.

Ali Koç’un açıklamaları şöyle:

9 Ekim 2022: “MHK Lideri Murat Ilgaz Fenerbahçe kongre üyesi. Kendisinin vazifeden alınmasını istiyoruz!”

20 Ekim 2022: “Bu kurguyu yapanın başına yıkarız”, Her hafta GS TV’den ekiplerin uğradığı haksızlıkları yayınlayacağız.

23 Ekim 2022: “Biz bu ligi bitirtmeyiz”

20 Ocak 2023: “Biz PFDK Lideri’nin cübbesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor.”

21 Ocak 2023: Ali Koç Kulüpler Birliği Lideri kimliğini kullanarak TFF ile birebir görüşmeler yapıyor

Galatasaray Spor Kulübü Lideri ve yöneticilerinin başrolde olduğu kamuoyu önünde yaşanan bu tiyatro ve art planda yaşanan bilinmezler!

Başta TFF, konseyleri ve spor medyası olmak üzere futbol paydaşları üzerinde oluşturulan baskı, ekranlara gönderilen bildiriler, takımlı yorumcular üzerinden yapılan algılar, toplumsal medyada oluşturulan yapay gündemler, iftiralar, algı operasyonları…

Adalet, adil rekabet ve hak arayışı kisvesi altında yapılan tüm bu ahlak ve mantık dışı yaklaşım hâlihazırda çok önemli meşakkatleri olan Türk futboluna daha da ziyan vermektedir.

Bununla birlikte toplumumuza ekilen nefret tohumları geri dönülemez izlere sebep olmaktadır. Buna bir son vermenin vakti gelmiştir.

Şahsınıza açık, net ve mertçe bir davet yapıyorum:

Gerçekten adalet, adil rekabet ve hakkaniyet arayışınız varsa,

Attığınız adımları savunduğunuz üzere Türk futbolunun marka bedeli için yapıyorsanız,

Tüm kamuoyu önünde kim haklı kim haksız kim doğruları söylüyor kim söylemiyor kamuoyu tarafından bilinmesinin vakti gelmiş ve geçmiştir.

Bu doğrultuda sizi, açıkça ve mertçe her şeyi milyonların önünde kıymetlendirmek, tartışmak, kamuoyunu aydınlatmak ismine istediğiniz vakitte istediğiniz kanalda istediğiniz şahıslarla birlikte davet ediyorum.

Unutmayın ki bize nazaran mesnetsiz size nazaran gerçek olduğunu savunduğunuz tüm bu ağır argümanlarınızı ispatlamakla mükellefsiniz.

Bu mevzuda sizden yer, vakit ve mecra bilgisi beklediğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir